Možnosti plavby

 

Každá plavba je individuálně postavena na přáních klienta. Každá plavba je jiná a přímo šitá na míru zákazníka. Komunikujete přímo s námi, na základě vašich přání navrhneme to nejpříjemnější řešení tak, aby se vám plavba líbila. Můžeme plout kolem světa, pokud budete mít dost času. Pokud si ale nechcete lámat hlavu s vymýšlení trasy, nabízíme vám dvě základní – jižní nebo severní trasu.

 

Naše loď má základnu na Martiniku v jachtařském přístavu Le Marin, vzdáleného pouze 30 km od letiště Fort de France. Martinik má dobrou dostupnost z Evropy (létají sem z paříže letecké společnosti Air France, Corsair, Air Caribe, Xl Airways…). Při rezervaci v dostatečném předstihu je možnost nástupu i na ostrovech St. Maarten, Guadaloupe, St. Lucie, Grenada. Po domluvě též nabízíme jednosměrné plavby jako například St. Maarten – Martinik.

 

Níže si můžete přečíst informace o základních trasách. Při těchto trasách se počítá s tím, že se vyplouvá z ostrova Martinik a návrat je taktéž na Martinik. Plavba trvá 14 dní.

 

Jižní trasa

Které ostrovy navštívíte:

 

Svatá Lucie, Svatý Vincet a ostrůvky Grenadin (Bequia, Mayreau, Union Island, Palm Island, souostroví Tobago Cays)

Jižní trasa je velice oblíbenou variantou pro všechny turisty, kteří chtějí poznat nenáročnou formou co nejvíce z Karibiku. Máte totiž možnost si na vlastní kůži vyzkoušet a poznat, co Karibik nabízí: od klasických „katalogových“ bílých pláží až po výlety do džungle a na sopku. A záleží jen na vás, kde budete chtít strávit nejvíce času.

 

Svatá Lucie

 

Je samostatným ostrovem, kde je možnost zhruba tří hlavních zastávek. Prvním místem je Rodney Bay, městečko na severu ostrova, které nabízí dlouhou písečnou pláž a turistický ruch, podobný ještě tomu našemu evropskému – nákupní centra, přemíra barů a restaurací ze všech koutů světa (rozhodně doporučujeme návštěvu Steak House, kde vám nabídnou kilový steak).

 

Druhou zastávkou je malebná zátoka Marigot Bay, pláž a bary samozřejmostí.

 

Poslední zastávkou je městečko Souferiere, kotvení v přírodní rezervaci, přímo pod Pitony (dva vrcholy, dominanta a symbol ostrova). Městečko může být vaším startovním místem pro různé výlety – nenáročné, i náročné. Mezi ty nenáročné rozhodně patří návštěva blízkých vodopádu, sirných jezírek, sopky (kam vás průvodce doveze autem), návštěva botanické zahrady, případně celodenní výlet minibusem po celém ostrově, který vám přiblíží krásy ostrova. Pro dobrodruhy je možné zorganizovat i výšlap na Piton.

 

Svatý Vincent a Grenadiny

 

Tyto ostrovy patří k sobě po stránce správní, jinak se ale od sebe liší.

 

Svatý Vincent je největším z těchto ostrovů a je sopečného původu. Je vynikajícím místem pro výlety do vnitrozemí. Výšlap na sopku. Návštěva unikátní botanické zahrady. Výlet po celém ostrově minibusem. Možnost návštěvy zátoky Walliabou, kde se točily některé scény z filmu Piráti z Karibiku.

 

Ostrovy Grenadiny nabídnou Karibik tak, jak si ho asi každý představuje. Malé ostrůvky s malebnými bílými plážemi a průzračnou vodou jsou samozřejmostí. Naleznete zde ale mnohem více – od krásného šnorchlování přes kitesurfing až po výlety na želví farmu.

 

Například želví farmu najdete na ostrově Bequia, kam se pohodlně dostanete na korbě výletního náklaďačku, který vás též proveze po celém ostrově. Bequia je ještě jeden z větších ostrůvku, proto pokud chcete jít po nákupech (suvenýry, ovoce, alkohol), určitě sem zavítejte. Pokud se například chcete potápět, najdete tu plně vybavené divecentrum, kde vám půjčí veškerou výstroj a zároveň vás s divemasterem zavezou na lokalitu (ostatně dobře vybavená divecentra najdete na většině větších ostrovů).

 

Za zmínku určitě stojí ostrůvek Mayreau. Zátoka Salt Wistle Bay nabídne klidné kotviště v blízkosti krásné pláže s bílým pískem. Pokud po pláži přejdete úzkou šíji, dostanete se na atlantickou stranu ostrova. Tato pláž se využívá pro kitesurfing. Doporučujeme navštívit bar u Black Boy a ochutnat místní speciality (lobstry na grilu).

 

Souostroví Tobago Cays je přírodní rezervací, kde můžete na jednotlivých ostrovech spatřit volně žijící leguány, v moři želvy obrovské a v neposlední řadě korálové reefy – zde nejde odolat šnorchlování. Též je zde možnost kitesurfingu.

 

Samozřejmě zde nezmiňujeme všechny zastávky, kde budeme v průběhu naší plavby kotvit. Plavbu přizpůsobujeme vám a vašim přáním.

 

 

 

Severní trasa

 

Které ostrovy navštívíte:

 

Martinik, Dominika, Guadeloupe, Les Saintes, Montserrat, St. Maarten/St. Martin

Severní trasa je oblíbená u klientů, kteří upřednostňují divokou přírodu před bílými plážemi. I ty se zde ovšem nacházejí, jen ne v takovém množství. Ostrovy Guadeloupe a Martinik jsou srdcem francouzeského Karibiku s typickou kreolskou atmostférou (od rytmu kreolské taneční hudby, až po místní kreolskou kuchyni). I při této cestě si můžete dopřát šnorchlování, výlety za velrybami, odpočinek či aktivní výšlap do místních deštných pralesů.

Martinik

 

Hned v úvodu nám plavba na sever nabídne dvě příjemné zastávky na Martiniku. Zátoka Grande Ansed´Arlet bude naší první. Najdete tu čistou vodu, v níž můžete pozorovat želvy obrovské a užívat si šnorchlování, také krásnou pláž s příjemnými bary. Druhou zastávkou je městečko St. Pierre, které se nachází na severním okraji Martiniku. Městečko Saint Pierre bylo původně hlavním městem Martiniku, ale roku 1902 vybuchla sopka Mont Pelée a město zničila. Vy se nyní můžete podívat do muzea věnovanému této katastrofě, projít se městečkem, které je opět plné života, či navštívit rumárnu Depaz nebo vyjít na sopku.

 

Dominica

 

Dominica je asi nejzelenějším ostrovem z karibských ostrovů. Dominičané se pyšní tím, že na ostrově mají 365 řek, tedy na každý den jednu. Dominica má vysoké hory porostlé džunglí, kde často prší. Příroda je zde nádherná a nabízí opravdu spoustu možností k výletu. Vodopády, druhé největší vroucí jezero světa, osada Caribů, původního obyvatelstva, nebo třeba výlet za velrybami, to je jen několik míst z mnoha, která můžete navštívit. Kotvit budeme v blízkosti hlavního města Roseau, které je na jihu, a u městečka Portsmouth v zátoce Prince Ruper Bay, která se nachází na severu. Tyto dvě kotviště vám nabídnou ideální výchozí body pro všechny výlety.

 

Guadeloupe a Les Saintes

 

Ostrov Guadeloupe, který svým tvarem a barvou připomíná krásného zeleného motýla, společně s ostrůvky Les Saintes určitě stojí za návštěvu. Kotvit můžeme u Basse-Terre nebo Pointe a Pitre, obě dvě místa jsou rájem nákupů. Les Saintes, které tvoří 8 ostrůvků, leží asi 10 km od břehů Guadeloupu a jsou místem pro příjemný odpočinek od ruchu z ostrova Guadeloupe.

 

Montserrat

 

Na tomto ostrově roku 1995 vybuchla sopka a velká část ostrova spolu s hlavním městem byla zničena; obyvatelstvo bylo evakuováno ještě před výbuchem. Už jenom samotná plavba kolem břehů ostrova, kde můžete vidět zasypané domy, působí velmi silným dojmem. Ostrov je rozdělen do tří částí – povolená, zakázaná a zakázaná, kde průchod je povolen jen s policejním doprovodem. Doporučujeme vyrazit na výlet po ostrově.

 

Saint Maarten/Saint Martin

 

Ostrov je rozdělen na dvě části – na holandskou a na francouzskou. Obě části nabízejí bohaté vyžití – pláže, bary, nákupy. Turistický ruch je největším přínosem pro ostrovní ekonomiku, obyvatelé jsou si toho vědomi a také se o své hosty náležitě starají. Za návštěvu stojí městečko Marigot, hlavní město francouzské části, a také Simpson Bay, kde se v jeho blízkosti nachází letiště s unikátní přistávací dráhou: od pláže ji dělí asi deset metrů. Když stojíte na pláži, tak vám piloti mávají z okýnka. A mnoho dalšího.

 

  

 

 

Aktuálně

Aktuality Southern Fox

8.10.2018

Hlásíme návrat na Martinik.

Foxík je v pořádku a nyní vše připravujeme na vyplutí. :)

archiv

Fotografie jachty Southern Fox

Kuchyně

 

TOPlist